W dniu 30 Października 2017. Łódzkie MPK podjeło decyzję o skróceniu linii 46 do pętli Helenówek ze względu na uszkodzony dach na podstacji Emilia wody opadowe które zalewają elementy zasilania linii tramwajowej do Ozorkowa, gdzie występuje niebezpieczeństwo zwarcia i pożaru na podstacji oraz bezpośrednie zagrożenie zdrowia i życia pracowników obsługujących infrastrukturę sieciową na linii do Ozorkowa. Władze miasta Ozorkowa szybko podjęły działania w celu naprawy dachu i z dniem 5 Listopada 2017r ruch tramwajowy na linii 46 do ozorkowa od Helenówka wznowiono. na tydzień czasu uruchomiono komunikację zastępczą w postaci Z46.

Linia Z46

W dniach 30 Października – 5 Listopada 2017r.
PLAC WOLNOŚCI – Nowomiejska, Zgierska, (Zgierz): Łódzka, Armii Krajowej, Łęczycka, DK 91 (Ozorków): Zgierska, Wyszyńskiego, Starzyńskiego, Konstytucji 3. Maja – OZORKÓW

W dniach 30 Października – 5 Listopada 2017r.
Trasa skrócona do pętli: HELENÓWEK

Jestem miłośnikiem komunikacji zbiorowej (Kolej, Tramwaje, Autobusy) Czyli to co przewozi ludzi. Sam pracuję jako kierowca autobusu w łódzkim przedsiębiorstwie komunikacyjny i z miłą chęcią wykonuję ten zawód. Jeżeli widzisz jakieś nieprawidłowości na stronie bądź widać twoją twarz a nie chcesz żeby była ona widoczna pisz śmiało! Staram się żeby wizerunek każdej osoby był zamazany ale przy takiej ilości zdjęć jest trudno upilnować takiego szczegółu.