Po wielu próbach ratowania i ograniczeniu w prędkościach kursowania tramwajów do Zgierza i Ozorkowa od dnia 4 Lutego 2018r. zawieszono ruch tramwajowy od Helenówka dla linii tramwajowych 45 i 46. Niemżej nie zdecydowano na skrócenie linii 45 i 46 do Helenówka tylko na całkowitym zawieszeniu kursowania linii nawet na terenie Łodzi.

W związku powyższym w Łódzkiej komunikacji zbiorowej nastąpiło szereg zmian:
Tabor tramwajowy z linii 46 przekierowano na linię 4
Tabor tramwajowy z linii 45 przekierowano na wzmocnienie obsługi linii 17 w Soboty, Niedziele i świeta, automatycznie linia 17 kursuje przez cały tydzień w relacji Telefoniczna-Chocianowice IKEA oraz przekierowano na wzmocnienie linii 15 z powodu wydłużenia na pętle STOKI.
Z powodu Zawieszenia linii 45 i 46 uruchomiono komunikację zastępczą Z45 i Z46, niestety nie z centrum Łodzi tylko z Świtezianek (Obecnie Radogoszcz Wschód) gdzie pogarszając ofertę komunikacji nocnej na Nowomiejskiej i Zgierskiej.

Warto zaznaczyć ze powyższe zmiany nie są zmianami stałymi jakie zaszły w dniu 4 Lutego 2018r.

Tabor tramwajowy z linii 46 na linii 4

Komunikacja zastępcza Z45 i Z46

 

Jestem miłośnikiem komunikacji zbiorowej (Kolej, Tramwaje, Autobusy) Czyli to co przewozi ludzi. Sam pracuję jako kierowca autobusu w łódzkim przedsiębiorstwie komunikacyjny i z miłą chęcią wykonuję ten zawód. Jeżeli widzisz jakieś nieprawidłowości na stronie bądź widać twoją twarz a nie chcesz żeby była ona widoczna pisz śmiało! Staram się żeby wizerunek każdej osoby był zamazany ale przy takiej ilości zdjęć jest trudno upilnować takiego szczegółu.