W dniu 20 Marca 2018 roku po raz pierwszy w historii osiedla Dąbrowa pojawiły się w pełni niskopodłogowe tramwaje typu Pesa Swing. W tym dniu zadebiutował wagon o numerze bocznym 1881 zaś 1882 i 1883 zadebiutowały 4/5 Kwietnia 2018 roku.

Nowe swingi z tegorocznych dostaw wyróżniają się od starszych modeli z 2015 roku między innymi: większą ilością miejsc siedzących, inną tapicerką na siedzeniach, systemem informacyjnym firmy R&G a nie NOVAMEDIA oraz podświetleniem ledowym nad drzwiami.

W związku z dostawami nowych tramwajów na linię 14 w ramach przebudowy ulicy Śmigłego-Rydza gdzie rozpocznie się na przełomie Maja/Czerwca 2018 roku. 6 Kwietnia 2018 po raz ostatni można było uświadczyć wagony z zajezdni Chocianowic. A co za tym idzie stare Helmuty typu M8C o numerach #533 i #529 kursowały po raz ostatni po trasie W-Z. W dniu 9 Kwietnia po raz pierwszy i ostatni wyjechały na brygady całodzienne na linie 16.

Jestem miłośnikiem komunikacji zbiorowej (Kolej, Tramwaje, Autobusy) Czyli to co przewozi ludzi. Sam pracuję jako kierowca autobusu w łódzkim przedsiębiorstwie komunikacyjny i z miłą chęcią wykonuję ten zawód. Jeżeli widzisz jakieś nieprawidłowości na stronie bądź widać twoją twarz a nie chcesz żeby była ona widoczna pisz śmiało! Staram się żeby wizerunek każdej osoby był zamazany ale przy takiej ilości zdjęć jest trudno upilnować takiego szczegółu.