Z okazji 120 lecia istnienia komunikacji tramwajowej w Łodzi w dniu 16 grudnia 2018 roku MPK Łódź wraz z służbami oraz Klubem Miłośników Starych Tramwajów została zorganizowana parada tramwajowa składająca się z piętnastu wagonów

Przejazd otwierał „imprezowy” tramwaj w świątecznym wydaniu.

Zaraz za nim pojawiły się zabytkowe wagony: Herbrand z 1910 r., Lilpop II i Lilpop III z lat 20-30 XX wieku, Sanok z 1928 r. i 5N z lat sześćdziesiątych.
Następne w kolejności pojawiły się tramwaje któe są obecnie eksploatowane w Łodzi: GT6, 803N, 805Na, 803N po modernizacji, Woltan, M8CN, NF6D, Cityrunner i Pesa Swing.

Cała Parada ruszyła o dziesiątej spod tramwajowej by zakończyć o godzinie czternastej w zajezdni tramwajowej Chocianowice.

Trasa przejazdu parady. Pogrubiona czcionka to miejsce postojów parady.
TRAMWAJOWA – Węglowa – Rodziny Poznańskich – Kilińskiego – Piłsudskiego – Rokicińska – AUGUSTÓW – Rokicińska – Piłsudskiego – Mickiewicza – Bandurskiego – Karolewska – Bratysławska – Wyszyńskiego – WYSZYŃSKIEGO – Wyszyńskiego – Bratysławska – Bandurskiego – Mickiewicza – PIOTRKOWSKA (postój między Mickiewicza a Żwirki) – pl. Niepodległości – Pabianicka – ZAJEZDNIA CHOCIANOWICE

FOTORELACJA

TRAMWAJOWA

DWORZEC ŁÓDŹ FABRYCZNA

WIDZEW

RETKINIA

KAROLEW

PLAC NIEPODLEGŁOŚCI

PABIANICKA

ZAJEZDNIA CHOCIANOWICE

Jestem miłośnikiem komunikacji zbiorowej (Kolej, Tramwaje, Autobusy) Czyli to co przewozi ludzi. Sam pracuję jako kierowca autobusu w łódzkim przedsiębiorstwie komunikacyjny i z miłą chęcią wykonuję ten zawód. Jeżeli widzisz jakieś nieprawidłowości na stronie bądź widać twoją twarz a nie chcesz żeby była ona widoczna pisz śmiało! Staram się żeby wizerunek każdej osoby był zamazany ale przy takiej ilości zdjęć jest trudno upilnować takiego szczegółu.