Od dnia 2 Marca 2019 roku na linię nr 8 w Niedziele i święta obsługa w 100% – zaś w sobotę bez dwóch brygad gdzie pozostają dla zajezdni Chocianowice, Telefoniczna wystawia wagony niskopodłogowe Duewag MGT6D potocznie nazywane Bogestrami.

Bogestr w dni robocze na linii nr 8 nie uświadczymy ze względu na zbyt duże obciążenie pasażerów. Obciążenie na linii tramwajowej nr 8 jest jeszcze większe niż na linii autobusowej nr 96 i z powodu małej ilości drzwi wagony wciąż kursują na linii 11A i 11B.

Warto wspomnieć że odcinek tramwajowy na Włókniarzy między Mickiewicza a Aleksandrowską zyskał pierwszy raz w historii regularną liniową eksploatację wagonami niskopodłogowymi. Na Okres wakacyjny jest szykowany remont odcinka na Włókniarzy między Kopernika a Legionów.

Jestem miłośnikiem komunikacji zbiorowej (Kolej, Tramwaje, Autobusy) Czyli to co przewozi ludzi. Sam pracuję jako kierowca autobusu w łódzkim przedsiębiorstwie komunikacyjny i z miłą chęcią wykonuję ten zawód. Jeżeli widzisz jakieś nieprawidłowości na stronie bądź widać twoją twarz a nie chcesz żeby była ona widoczna pisz śmiało! Staram się żeby wizerunek każdej osoby był zamazany ale przy takiej ilości zdjęć jest trudno upilnować takiego szczegółu.