W związku z rozpoczęciem prac remontowych przy torowisku tramwajowym na ulicy Włókniarzy na odcinku od Karolewskiej do Legionów od dnia 17.06.2019 roku do odwołania zmienionymi trasami pojechały linie tramwajowe 8 i 16 oraz autobusowe 52 i 93. Linie autobusowe 52 i 93 służą jako komunikację zastępcza pozbawioną komunikacji tramwajowej na Włókniarzy między Karolewską a Konstantynowską/Legionów.


Z pętli Cmentarz Zarzew do węzła Piotrkowska Centrum bez zmian, następnie
Kościuszki, Zieloną, Legionów, Włókniarzy i dalej swoją dotychczasową trasą.Z pętli pl. Niepodległości do skrzyżowania Żeromskiego/Kopernika bez zmian, następnie Kopernika, Gdańską, Legionów, Włókniarzy i dalej swoją dotychczasową trasą

(linie tramwajowe w obydwu kierunkach jazdy)Z pętli Komorniki i Instytut CZMP do skrzyżowania Włókniarzy – Karolewska bez zmian, następnie Włókniarzy (zawracają przy Legionów/Konstantynowska), Włókniarzy, Karolewską i dalej stałymi trasami do pętli Dworzec Łódź Kaliska.

Jestem miłośnikiem komunikacji zbiorowej (Kolej, Tramwaje, Autobusy) Czyli to co przewozi ludzi. Sam pracuję jako kierowca autobusu w łódzkim przedsiębiorstwie komunikacyjny i z miłą chęcią wykonuję ten zawód. Jeżeli widzisz jakieś nieprawidłowości na stronie bądź widać twoją twarz a nie chcesz żeby była ona widoczna pisz śmiało! Staram się żeby wizerunek każdej osoby był zamazany ale przy takiej ilości zdjęć jest trudno upilnować takiego szczegółu.