Od dnia 3 Czerwca 2019 roku do odwołania w związku z fatalnyn stanem sieci trakcyjnej oraz braku mozliwoście jego wyremontowania, został zawieszony ruch tramwajowy na ulicy Warszawskiej na odcinku od Skrzydlatej do pętli tramwajowej Wycieczkowa.

Początkowo od dnia 03.06.2019 do 17.06.2019 na czas wybudowania mijanki tramwajowej linia tramwajowa nr 3 kursowała zmienioną trasą na Dworzec Łódź Żabieniec a na pozbawionej komunikacji tramwajowej na Dolnej, Łagiewnickiej i Warszawskiej uruchomiono komunikację zastępczą Z3. Po 17.06.2019 linia tramwajowa 3 powróciła na swoją trasę lecz w zmienionej formie. Linia tramwajowa nr 3 została skrócona do placu Niepodległości do tymczasowej pętli Marysin Skrzydlata gdzie kursują tramwaje dwukierunkowe a w miejsce linii 3 na Przybyszewskiego, Puszkina do Augustowa wydłużono linię tramwajową nr 7A i 7B. Linię 11A przekazano na obsługę zajezdni Chocianowice.

Funkcjonowanie komunikacji na Dolnej, Łagiewnickiej i Warszawskiej w dniach 03.06.2019-17.06.2019


WIDZEW AUGUSTÓW –  Rokicińska, Puszkina, Przybyszewskiego, pl. Reymonta, Piotrkowska, Mickiewicza, Kościuszki, Zachodnia, Limanowskiego – DW. ŁÓDŹ ŻABIENIEC


ZACHODNIA / LIMANOWSKIEGO – Zachodnia, Dolna, Łagiewnicka, Warszawska – MARYSIN WARSZAWSKA – Warszawska, Łagiewnicka, Bałucki Rynek, Zgierska, Limanowskiego, Zachodnia – ZACHODNIA / LIMANOWSKIEGO

Funkcjonowanie komunikacji na Dolnej, Łagiewnickiej, Warszawskiej, Przybyszewskiego i Puszkina od dnia 17.06.2019


MARYSIN WARSZAWSKA – Warszawska, Tęczowa – MARYSIN TĘCZOWA
MARYSIN TĘCZOWA – Tęczowa, Centralna, Warszawska – MARYSIN WARSZAWSKA(Nowa stała trasa)
PLAC NIEPODLEGŁOŚCI  Piotrkowska, Mickiewicza, Kościuszki, Zachodnia, ZgierskaDolna, Łagiewnicka, Warszawska – MARYSIN SKRZYDLATA(Nowa stała trasa)
WIDZEW AUGUSTÓW –  Rokicińska, Puszkina, Przybyszewskiego, pl. Reymonta, Piotrkowska, Mickiewicza, Kościuszki, Zachodnia, Legionów, Srebrzyńska, Cmentarna – KOZINY(Nowa stała trasa)
WIDZEW AUGUSTÓW –  Rokicińska, Puszkina, Przybyszewskiego, pl. Reymonta, Piotrkowska, Mickiewicza, Kościuszki, Zachodnia, Legionów, Konstantynowska – ZDROWIE

Linia tramwajowa nr 3 na tymczasowej pętli Marysin Skrzydlata

Obsługa linii tramwajowej 11A przez zajezdnię Chocianowice

Jestem miłośnikiem komunikacji zbiorowej (Kolej, Tramwaje, Autobusy) Czyli to co przewozi ludzi. Sam pracuję jako kierowca autobusu w łódzkim przedsiębiorstwie komunikacyjny i z miłą chęcią wykonuję ten zawód. Jeżeli widzisz jakieś nieprawidłowości na stronie bądź widać twoją twarz a nie chcesz żeby była ona widoczna pisz śmiało! Staram się żeby wizerunek każdej osoby był zamazany ale przy takiej ilości zdjęć jest trudno upilnować takiego szczegółu.