Od dnia 1 Grudnia 2019 rozpoczął się remont linii 41. Na pierwszym etapie rozpoczęto remont na odcinku Pabianickim między ulicą Ksawerowską a pętlą tramwajową Wiejska. Od tego dnia zmienioną trasą pojechała linia tramwajowa 41 a na pozbawionym odcinku komunikacji tramwajowej uruchomiono linię Z41 która obsługuje MZK Pabianice. Na linię 41 skierowano dwukierunkowe tramwaje Duewag M8CN z zajezdni Chocianowice.

trasa z placu Niepodległości skrócona do: Ksawerów, Łódzka/Cegielniana

Pabianice, Wiejska / Łaska – Wiejska – Moniuszki – Szarych Szeregów – Łaska – Zamkowa – Warszawska – Sikorskiego – Partyzancka – Ksawerów, Łódzka / Cegielniana
Ksawerów, Łódzka / Cegielniana – Partyzancka – Sikorskiego – Warszawska – Zamkowa – Łaska – Pabianice, Wiejska / Łaska

Jestem miłośnikiem komunikacji zbiorowej (Kolej, Tramwaje, Autobusy) Czyli to co przewozi ludzi. Sam pracuję jako kierowca autobusu w łódzkim przedsiębiorstwie komunikacyjny i z miłą chęcią wykonuję ten zawód. Jeżeli widzisz jakieś nieprawidłowości na stronie bądź widać twoją twarz a nie chcesz żeby była ona widoczna pisz śmiało! Staram się żeby wizerunek każdej osoby był zamazany ale przy takiej ilości zdjęć jest trudno upilnować takiego szczegółu.