Od 27 kwietnia do 4 Maja 2016 roku Miejski Zakład Komunikacyjny rozpoczął testy hybrydowego autobusu Volvo 7900 Hybrid. Pojazd kursował w Pabianicach i w tym czasie obsługiwał różne linie autobusowe. Autobus posiada napęd elektryczny i tradycyjny silnik spalinowy. Podczas hamowania odzyskiwana jest energia elektryczna, która następnie napędza autobus.

Miasto przymierza się do zakupu 18 niskoemisyjnych autobusów hybrydowych w ramach projektu „Modernizacja i rozwój komunikacji miejskiej w Pabianicach”, finansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych. Pojazdy zostaną zakupione w latach 2018 – 2019. W tym roku testowane będą również autobusy hybrydowe MAN i Solaris. Udostępnienie pojazdów na testy nie jest zobowiązaniem do zakupu konkretnej marki

Jestem miłośnikiem komunikacji zbiorowej (Kolej, Tramwaje, Autobusy) Czyli to co przewozi ludzi. Sam pracuję jako kierowca autobusu w łódzkim przedsiębiorstwie komunikacyjny i z miłą chęcią wykonuję ten zawód. Jeżeli widzisz jakieś nieprawidłowości na stronie bądź widać twoją twarz a nie chcesz żeby była ona widoczna pisz śmiało! Staram się żeby wizerunek każdej osoby był zamazany ale przy takiej ilości zdjęć jest trudno upilnować takiego szczegółu.