MPK Łódź przygotowuje się do jedynego w tym roku do przetargu autobusowego w postaci 24 sztuk autobusów klasy MINI. Całe dofinansowanie z RPO zgarnęło na tabor tramwajowy.
Związku z przetargiem Łódzkie MPK przetestowało na łódzkich drogach (Linie 68, 71 i 84) Czeskiego busika IVECO Stratos w dniach 31.03-05.04. W Polsce oferuje firma ABP Bus&Coach (oficjalny przedstawiciel Iveco Bus) ze Słupska.

Testowany niskopodłogowy autobusy na podwoziu Iveco Daily z zabudową czeskiej firmy Stratos w wersji LF 38 ma 18 miejsc siedzących, w tym 6 składanych oraz 26 miejsc stojących. Jego długość to 7,66 m a szerokość 2,36 m.

Jestem miłośnikiem komunikacji zbiorowej (Kolej, Tramwaje, Autobusy) Czyli to co przewozi ludzi. Sam pracuję jako kierowca autobusu w łódzkim przedsiębiorstwie komunikacyjny i z miłą chęcią wykonuję ten zawód. Jeżeli widzisz jakieś nieprawidłowości na stronie bądź widać twoją twarz a nie chcesz żeby była ona widoczna pisz śmiało! Staram się żeby wizerunek każdej osoby był zamazany ale przy takiej ilości zdjęć jest trudno upilnować takiego szczegółu.