Miejski Zakład Komunikacyjny świętował 25-lecie działalności. Z tej okazji, w niedzielę 10 września na ulice Pabianic wyjechał czerwono-kremowy „ogórek” z Warszawy należący do KMKM Warszawa, na specjalna bezpłatną linię nr 25. Kursy 40-letniego zabytkowego Jelcza 272 Mex zainaugurowało w Pabianicach tegoroczny Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu.

Jelcz jeździł na dawnej trasie linii „8” z Dworca PKP przez Wiejską, Jana Pawła II, Orla, Kilińskiego, Zamkowa, 20 Stycznia, Nawrockiego, Waltera Janke i na pętle Waltera Janke przy 20 Stycznia.

Jestem miłośnikiem komunikacji zbiorowej (Kolej, Tramwaje, Autobusy) Czyli to co przewozi ludzi. Sam pracuję jako kierowca autobusu w łódzkim przedsiębiorstwie komunikacyjny i z miłą chęcią wykonuję ten zawód. Jeżeli widzisz jakieś nieprawidłowości na stronie bądź widać twoją twarz a nie chcesz żeby była ona widoczna pisz śmiało! Staram się żeby wizerunek każdej osoby był zamazany ale przy takiej ilości zdjęć jest trudno upilnować takiego szczegółu.