Dość zaskakującą informacją jest taka że dnia 1 Października 2017r. na linii 61 zmienił się przewoźnik mało czego linia 61 została wydłużona aż do Dworca Łódź Fabryczna po trasie 51. Niestety rozkład linii 51 został tak obcięty że momentami wraz z linią takt z 11 minut został obcięty do 18/19 minut. Obsługa linii 61 przez Zgierski Markab odbywa się poprzez podwykonawco MPK Łódź.

Przypomnijmy – 2 Kwietnia 2017r. przeprowadzono reformę komunikacyjną w Łodzi gdzie w Łagiewnikach linię 51 Ze Zgierza skrócono do Łagiewnik do Skotnik utworzono linię 67 a do Zgierza linię 61. Wiecznie spóźniająca się linia 51 utrudniała przesiadki w Łagiewnikach na linie 61. Zgierscy pasażerowie którzy wiecznie się skarżyli na uciążliwe przesiadki w Łagiewnikach. Zgierscy rządzący którzy negocjowali przywrócenie linii 51 do Zgierza wzięli sprawy w swoje ręce i przejęli linię 61 w „swoje ramiona” I od dnia 1 Października 2017r. Linia 61 ma podwykonawcę w postaci Zgierskiego Markabu.

Nowa stała trasa:
PARZĘCZEWSKA/STAFFA -Parzęczewska, Staffa, Tuwima, Gałczyńskiego, Musierowicza, Piłsudskiego, 1 Maja, Długa, Okólna, Wycieczkowa, Strykowska, Palki, Uniwersytecka – ŁÓDŹ FABRYCZNA

Jestem miłośnikiem komunikacji zbiorowej (Kolej, Tramwaje, Autobusy) Czyli to co przewozi ludzi. Sam pracuję jako kierowca autobusu w łódzkim przedsiębiorstwie komunikacyjny i z miłą chęcią wykonuję ten zawód. Jeżeli widzisz jakieś nieprawidłowości na stronie bądź widać twoją twarz a nie chcesz żeby była ona widoczna pisz śmiało! Staram się żeby wizerunek każdej osoby był zamazany ale przy takiej ilości zdjęć jest trudno upilnować takiego szczegółu.