Od dnia 4 Maja 2020r. rozpoczął się remont linii tramwajowej przy działkach między Pomorską a Telefoniczną. Ten ciąg tramwajowy jest bardzo ważny ze względu na to, że ta trasa doprowadza do największej Łódzkiej zajezdni tramwajowej przy Telefonicznej. Podczas prac nie kursują liniowo tramwaje linii 12, 15, 17 i 18 na Stoki oraz Telefoniczną, ale musi zostać zachowany ruch tramwajowy ze względu na który wymieniłem wcześniej że mieści się zajezdnia Tramwajowa. Na pozbawionym odcinku komunikacji tramwajowej utworzono komunikację autobusową zastępcza linię Z12. Ruch tramwajowy jest kompletnie zawieszony między 6:50 a 17:20. Zajezdnia wysyła wiele rezerw które stacjonują po mieście, między innymi na Stadionie Widzewa, placu Niepodległości czy przy samej Konstytucyjnej.

Rezerwa liniowa która oczekujące na zatrudnienie, oraz składy uszkodzone które oczekują na załączenie napięcia w sieci by zjechać do zajezdni

Od dnia 4 Maja 2020r. Linie tramwajowe są łączone. Linia 12 z linią 15, a linia 17 z linią 18 ze względu na to, że nie ma tutaj w tym miejscu normalnej pętli tramwajowej.

Z Retkini trasa skrócona do Pomorska/Lumumby

Z Kurczaków trasa skrócona do Pomorska/Lumumby

Z Chocianowic trasa skrócona do Pomorska/Lumumby

SZPITAL CKD – Pomorska, Tamka, Telefoniczna, Giewont, Zaruskiego, Wichrowa, Krokiew, Giewont – STOKI
STOKI – Telefoniczna, Tamka, Pomorska, Poronińska – SZPITAL CKD

Fotorelacja z pierwszego dnia remontu:

Fotorelacja po 13 dniach od rozpoczęcia remontu: