Dnia 3 Kwietnia 2022r. Po 17 latach eksploatacji znikają autobusy marki Jelcz typu M121MB, a po 59 latach ogólna marka autobusowa Jelcz z łódzkiego MPK.

Przez 59 lat w łódzkim MPK nieprzerwanie eksploatowano rozmaite modele autobusów z Jelczańskich Zakładów Samochodowych. Łodzianie mieli okazję podróżować m.in. „ogórkami”, „berlietami”, „migami” czy „odkurzaczami” praktycznie na wszystkich liniach obsługiwanych przez łódzkiego przewoźnika. Z dniem 3 kwietnia łódzkie MPK po 59 latach żegna się z tą marką autobusową. Jest to druga zasłużona marka autobusowa tuż po Ikarusie.

W dniu 3 Kwietnia 2022r., o godzinie 11:30 po raz ostatni wyjechał autobus w swoją trasę pożegnalną, pokonując trasę: Nowe Sady – Waltera Janke – Maratońska, by wjechać na dawną pętlę autobusowa Maratońska. Następnie Maratońską – Popiełuszki do pętli Retkinia, następnie Popiełuszki do pętli Kusocińskiego, by po raz ostatni zjechać do zajezdni po trasie Kusocińskiego – Retkińska – Wyszyńskiego – Waltera Janke – Nowe Sady. Po raz ostatni Jelcz przekroczył bramę o godzinie 12:46. Tak zakończyła się era eksploatacyjna marki Jelcz w Łodzi.

W zajezdni Nowe Sady

Ostatni wyjazd autobusu z zajezdni Nowe Sady

Przejazd Maratońską

Dawna pętla autobusowa Maratońska

Pętla autobusowo-tramwajowa Retkinia (Popiełuszki/Wyszyńskiego)

Pętla autobusowa Kusocińskiego

Ostatni zjazd autobusu marki Jelcz do zajezdni Nowe Sady