Dnia 3 Września 2022 roku, w Pabianicach zostało zorganizowane wydarzenie komunikacyjne które zostało zorganizowane  między MZK Pabianice, KMST a Urzędem Miasta w Pabianicach, by uczcić dwa jubileusze: 30 Lecie istnienia MZK Pabianice, oraz 50 Lecie istnienia komunikacji autobusowej w samych Pabianicach.

Chwila odpoczynku części pojazdów w zajezdni MZK Pabianice przed przejazdem z Zajezdni na Waltera-Janke.

O godzinie 10:00 zaczęły zjeżdżać się wszystkie pojazdy na krańcówce Waltera-Janke, które brały udział w paradzie. Następnie po paradzie pojazdy brały udział podczas wystawy komunikacji miejskiej na parkingu Castoramy przy ulicy Grota Roweckiego.

O godzinie 11:00 spod krańcówki autobusowej Waltera-Janke pojazdy wyruszyły na paradę przez miasto która odbyła się po trasie:

WALTERA JANKE – Waltera Janke, Nawrockiego, Grota-Roweckiego, Orla, Wileńska, Jana Pawła II, Łaska, Szarych Szeregów, Moniuszki, Kilińskiego, Grota-Roweckiego, 20 Stycznia – WALTERA JANKE

By na krańcówce Waltera-Janke o godzinie 12:20 zakończyć paradę i następnie udać się na wystawę pojazdów komunikacji miejskiej na parking Castoramy przy ulicy Grota-Roweckiego.

Spis pojazdów biorących udział w wydarzeniu:

Autosan H9-35

Mercedes-Benz O303 „Pomidor”  ZKM ŁASK

Ikarus techniczny

Jelcz PR110M

Jelcz MEX 272

Jelcz MEX 272 Holownik

Jelcz M11

Ikarus 260.04

Autosan H9-21

Nysa

Fiat 125P – Nadzór ruchu

Volvo 7900 MPK-ŁÓDŹ

Solaris Urbino 12 IV Hybrid

MAN NL 223 MZK PIOTRKÓW TRYBUNALSKI

Zebranie się wszystkich pojazdów na pętli autobusowej Waltera-Janke, które uczestniczą w obchodach

Fotorelacja parady

Nawrockiego/Grota-Roweckiego

Szarych Szeregów/Robotnicza

Kilińskiego/Moniuszki

Grota-Roweckiego przy Dobrzynce

Wjazd Pojazdów na teren wystawy

Wystawa pojazdów komunikacji miejskiej na parkingu Castoramy.

Dwa pojazdy: Jelcz PR110M oraz Jelcz 272 MEX, nie uczestniczyły w wystawie pojazdów komunikacji miejskiej, lecz zostały oddelegowane do obsługi specjalnej bezpłatnej linii autobusowej 30 która kursowała przy wystawie pojazdów komunikacji miejskiej i połączyła Piaski z Bugajem.

Pierwsze kursy specjalnej linii 30 rozpoczęły się tuż przed godziną 13:00 z Waltera-Janke na Dworzec PKP, a ostatni o 18:00 z Dworca PKP na Waltera-Janke.

Po godzinie 13:00 został uruchomiony trzeci pojazd Jelcz M11 jako pojazd „bisowy” w celu odciążenia Jelcza MEX 272 ilością chętnych do przejażdżki tym wozem. Wóz wykonał pełne kółko z Bugaju na Dworzec i na Bugaj

WALTERA-JANKE – Nawrockiego, Roweckiego, Orla, Wileńska, Śniadeckiego, Jana Pawła II, Wiejska, Łaska – DWORZEC PKP

Fotorelacja linii 30

Jelcz PR 110M

Jelcz MEX 272

Jelcz M11