Jak co roku na okres wakacyjny wprowadza się zmiany w komunikacji miejskiej, z powodu mniejszych potoków pasażerskich na liniach tramwajowych i autobusowych. W tym roku na wszystkich liniach pojawił się takt 15 minut na wielu liniach wprowadzono korekty tras, oraz zmniejszono ilość wagonów na liniach tramwajowych. Oto dokładny spis co zostało wprowadzone na czas wakacji AD 2019.

55B na Młynek 55A na Dąbrowę

Trasę 55 przemianowano na 55A, a wybrane kursy 55B w Soboty, Niedziele i Świeta przekierowano z Retkinii do skrzyżowania Gojawiczyńskiej/Felińskiego, następnie: Gojawiczyńskiej, Śląską i do pętli Młynek.

Z13 na nowo otwartą pętlę Wydawnicza

Trasę komunikacji zastępczej Z13 skrócono do nowo wyremontowanej pętli autobusowej Wydawnicza, która kursuje z powodu braku ruchu tramwajowego na Śmigłego-Rydza na odcinku Piłsudskiego aż do pętli tramwajowej Niższa/Śląska

Linie: 1, 5, 14, 17 wagony solowe 805Na

Na liniach tramwajowych 1 i 5 wagony solowe są obsadzone przez cały tydzień, na linii 14 w soboty, niedziele i święta zaś na linii 17 tylko w niedziele i święta.

Tabor niskopodłogowy na linii 4

Dość dużym zaskoczeniem jest pojawienie się taboru niskopodłogowego na linii tramwajowej nr 4, ale niestety tylko w soboty, niedziele i święta.

11A z Helenówka tylko do Piotrkowskiej Centrum.

Szukając oszczędności postanowiono że trasę linii 11A jeszcze się bardziej skróci z placu Niepodległości do Kościuszki/Mickiewicza – Piotrkowskiej Centrum potocznie mówiąc na to miejsce stajnia jednorożców.

Linie turystyczno/weekendowe T1 oraz T2

Na czas wakacji została uruchomiona linia tramwajowa T1 która łączy Zdrowie z Fabrycznym oraz Piotrkowską centrum, oraz autobusową T2 która łączy Dworzec Łódź Kaliska z Falą, ZOO oraz parkiem na Zdrowiu.

85B na Arturówek przez Kilińskiego

W soboty, niedziele i święta linię 85B przekierowano z Dworca Łódź Fabryczna przez: Rodziny Poznańskich, Kilińskiego, Północną, Źródłową na Arturówek. Dodatkowo przez cały tydzień w godzinach 10-18 zwiększono częstotliwość z 45 minut do 20 w ramach zamknięcia ruchu tramwajowego na Kilińskiego.

4 do Stadionu Widzewa, 13 na Lodową, 18 do Fabrycznego.

Linię 4 z powodu wydłużenia przez remont na Kilińskiego skrócono do Stadionu Widzewa, na jej miejsce linię 13 przekierowano na Lodową/Cmentarz Zarzew a żeby nie było za nudno linię 18 skrócono do Dworca Łódź Fabrycznej z Retkini pozostawiając Rodzinę Poznańskich, Węglową oraz Tramwajową bez ruchu tramwajowego.